Hotel Guapore
Hotel Guapore Dourados, som ligger cirka 5 minuter till fots från Nossa Senhora da Imaculada Conceicao katedral, erbjuder närhet till olika turistattraktioner.
Här bor du inom 2 km från Espaco Esperanca och ganska nära Museu Historico de Dourados. Centrala Dourados kan nås inom 15 minuters promenad. Inom 19 minuters promenad från hotellet hittar gästerna Ipes Park. Dessutom finns busstationen Terminal några meter bort från detta hotell.
Guapore i Dourados har 25 rum med balkong. Här erbjuds snabbt internet och flerkanals TV samt minibar. För gästernas bekvämlighet finns strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering. I badrummen finns en handikappdusch, en duschkabin och en separat toalett, tillsammans med badlakan och handdukar.
När du bor på detta boende kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Churrascaria Guapore, som ligger mindre än 500 meter bort, eller Tempero Manero på 5 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Igreja Comunidade550 m
- Homenagem aos herois da Guerra do Paraguai200 m
- Igreja Assembleia de Deus950 m
- Museu Historico de Dourados650 m
- Ig. Missionaria de Dourados700 m
- Dourados historiska museum650 m
- Igreja Quadrangular950 m
- Igreja Metodista Renovada650 m
- Antonio Joao-torget200 m
- Flygplatser
- Dourados Flygplats17 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Matplats utomhus
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Minibar
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Handfat
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Guapore?
Det tar 15 minuter till fots att komma från Hotel Guapore till centrum. - ✈
Hur långt är Dourados från Hotel Guapore?
Mellan Dourados flygplats och Hotel Guapore är det 20 km. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Hotel Guapore?
Gästerna på Hotel Guapore måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Hotel Guapore?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Hotel Guapore är 82$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
Detta hotell erbjuder Trebäddsrum, Familjerum och Fyrbäddsrum att välja mellan.